معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: قهرمانانی که همراه افتخارآفرینی و کسب مدال ارزش های اخلاقی را هم ترویج می دهند خود به عنوان اسوه و الگوی ارزش های اخلاقی، جایگاه بالایی در بین مردم دارند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، عبدالحمید احمدی در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نابینایان و کم بینایان اظهار کرد: گزارش هایی امروز توسط حسابرس، خزانه دار و رییس فدراسیون در مجمع عمومی ارائه شد که براساس گزارش حسابرس، امسال هم عملکرد مالی فدراسیون مطلوب بود. همان طور که در سال ۹۸ این گزارش مطلوب ارزیابی شده بود و نشان می دهد که فدراسیون از عملکرد مالی کاملا شفاف و مطلوبی برخوردار است.

وی گفت: در این مجمع برنامه های عملیاتی سال ۱۴۰۰ فدراسیون مطرح و به تصویب اعضا رسید. همچنین بخش های مختلف هیات های استانی نقطه نظرات و انتظاراتی داشتند که در مجمع مطرح و پاسخ لازم به آنها داده شد.

احمدی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های فدراسیون در بعد همگانی و قهرمانی و حمایت های خوبی که از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک از برنامه های فدراسیون انجام شده، این برنامه ها در سال جاری اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر اضافه کرد: امیدوارم با سهمیه هایی که ورزشکاران نابینا و کم بینا برای توکیو کسب کرده اند، نتایح خوبی را پیش رو داشته باشند و شاهد موفقیت آنها در رویداد پارالمپیک ۲۰۲۱ باشیم.
احمدی همچنین درباره ی برنامه های پیش بینی شده از سوی وزارت ورزش و جوانان به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی، گفت: روز ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی در تقویم رسمی کشور ثبت شده که یادآور نبرد قهرمانانه حضرت علی (ع) در جنگ خندق است، به همین مناسبت برنامه های متنوعی در فدراسیون ها و استان ها پیش بینی شده و در حال اجراست. سعی داریم براساس این نام گذاری و با استفاده از این فرصت تلاش کنیم تا جامعه ورزش هر چه بیشتر به موضوع اخلاق و ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش توجه کنند و با رعایت چارچوب های اخلاقی در جهت ترویج آن گام بردارند.

وی افزود: قهرمانان ورزشی الگوی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان هستند و کلام، رفتار و حضور آنها مورد توجه مردم قرار دارد و در این زمینه مسوولیت سنگینی بر عهده ی آنهاست. مردم به قهرمانان ورزشی احترام می گذارند، چون برای کشور و مردم ایران افتخارآفرینی می کنند.

معان فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: قهرمانانی که همراه افتخارآفرینی و کسب مدال ارزش های اخلاقی را هم ترویج می دهند و خود اسوه و الگوی ارزش های اخلاقی هستند در نزد مردم جایگاه بالایی دارند.

احمدی در پایان گفت: جهان پهلوان تختی از جمله قهرمانانی بود که به جهت رعایت ارزش های انسانی و اخلاقی به عنوان پهلوان در بین مردم شناخته شده بود، امیدوارم در چنین مناسبت هایی قهرمانان ورزشی را با این ارزش های اخلاقی همراه کنیم تا به تعداد قهرمانان ورزشی، پهلوانان ورزشی مورد قبول جامعه داشته باشیم
لینک کوتاه:

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon